

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 80 pF |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Non-Compliant |
| Type | Fast Recovery Rectifiers |
| Forward Current | 5 A |
| Forward Voltage | 1 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Reverse Voltage | 300 V |
| Reverse Current | 10 µA |
| Recovery Time | 50 ns |
| Schedule B | 8541100080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 year ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
